Su jeti teknolojisiyle ile hayellerinizi gerçege dönüştürelim.

Su Jetinin Avantajları

Su Jetinin Avantajları

Su jeti uyguladığı basınç sayesinde birçok malzeme, madde ve materyalin kesimini sağlar. Bu nedenle de Su Jetinin Avantajları arasında öncelikle pek çok malzemeyi kesebilmesini sayabiliriz. Bu sayede su jeti pek çok alanda kullanılmaktadır. Bunun yanı sırada malzemenin kalınlık veya inceliği su jetinin kesimini etkilememektedir. Su jeti her kalınlıktaki malzeme veya maddeyi kesebilmektedir.

Su jetinin her kalınlıkta bulunan pek çok malzemeyi kesebilmesi kadar ne şekilde kestiği de elbette ki önem taşımaktadır. Basınç sayesin de kesim yapan su jeti, istenen özellik ve boyutlarda kesim yapma olanağına da sahiptir. Bu da Su Jetinin Avantajları arasında oldukça önemli bir yere sahiptir.

Su jeti diğer kesme işlemleri gibi işlem sırasında ısı meydana çıkarmaz, ısı oluşumu yapmaz. Su jetinin yer aldığı tezgâhların kurulumu oldukça kolaydır ve bu tezgâhlarda her türlü malzemeden çeşitli şekillerde kesim yapılabilmektedir. Ürünün kesimi pürüzsüz ve temiz bir şekilde sona erdiğinden herhangi ikinci işlemlere gerek duyulmaz. Tüm bu avantajlar kesim işleminde su jetinin büyük oranda kullanılmasını sağlamaktadır.